Parti Nóra


...
fotó: Mészáros Csaba

Parti Nóra

színész
Született: Püspökladány, 1974-09-12

Munkái színházunkban

színész - Darvas Lili Így szerettek ők – Molnár Ferenc
színész - Velma Kelly Chicago
színész - ͏ ͏ ͏ A félelem megeszi a lelket
színész - Kunó kisasszony Egy, kettő, három
színész - Komorna Makbett
színész - Polina Andrejevna, a felesége Sirály
színész - Jacqueline Az Őrült Nők Ketrece
színész - Claire Sutton, politikai tanácsadó Igenis, miniszterelnök úr!
színész - Elza Kaisers TV, Ungarn

Következő előadásai

Életrajz

1991 és 1993 között az Arany János Színház stúdiójának tagja volt. 1993-tól 1997-ig a Független Színpad, 1997-től 1998-ig pedig a Merlin Színház tagja volt. Közben Szarvason pedagógiai főiskolára járt, Egerben pedig elektronikus újságírást tanult. 1998-ban alapító tagja a Junion Csoportnak, 2000-től a Maladype – Találkozások Színházának tagja lett, 2006-tól 2014-ig a Bárka Színház tagja volt, 2014 óta szabadúszó.
Férje Marton Róbert színművész, gyermekei Regő és Matilda. A házasságkötésre 2013. július 12-én a Kőszegi Várszínház Carlo Goldoni: A kávéház bemutatója után került sor. (forrás: wikipedia)

Főbb munkái

Színház
Karel Čapek - Josef Čapek: A végzetes szerelem játéka / Zerbine (Független Színpad)
William Shakespeare: Rómeó és Júlia / Júlia (Kor Társulat - Budapesti Kamaraszínház a Józsefvárosban)
Jordán Tamás: Megadom, és... (Merlin Színház)
Békeffi István: A régi nyár (Szegedi Nemzeti Színház)
Móricz Zsigmond: Úri muri / Rozika (Merlin Színház)
Ion Luca Caragiale: Café Junion / Zita (Junion Csoport - Merlin Színház kamaraterem)
Zalán Tibor: Hetvenhét / Vasvirág (Merlin Színház)
Anton Pavlovics Csehov: Cseresznyéskert / Ánya, Ranyevszkaja leánya (Bárka Színház)
Federico García Lorca: Don Perlimplín és Belisa szerelme a kertben (Színház- és Filmművészeti Főiskola - Ódry Színpad)
Sławomir Mrożek: Fiatalság bolondság / Ala (Merlin Színház)
Frank Wedekind: A tavasz ébredése / Zierschnitz Thea Vígszínház - Pesti Színház)
Thuróczy Katalin: Pastorale / Cora (Kőszegi Várszínház)
Szophoklész árnya / Nő (Merlin Színház)
Roman Sikora: Takarodj, Antigoné! / Isméné (Mu Színház)
Weöres Sándor: Psyché / Psyché (R.S.9. Színház)
Füst Milán: Máli néni / Egy másik Margit (Radnóti Miklós Színház)
Arthur Miller: Megszállottak / Börge Herdál (Krétakör Színház - Thália Régi Stúdió)
Mélyen tisztelt szekrény! (Merlin Színház)
Federico García Lorca: Vérnász / Menyasszony (Maladype Színház)
Dosztojevszkij: Jámbor teremtés / Lukerja (Zugszínház)
Gerhart Hauptmann: Patkányok / Alice Rütterbusch, színésznő (Radnóti Miklós Színház)
Keleti András: A jó pálinka itassa magát / Veronika (Junion csoport)
William Shakespeare: Rómeó és Júlia / Júlai (Jászai Mari Színház, Népház)
Molnár Ferenc: Az üvegcipő / Viola (Jászai Mari Színház, Népház)
Paul Pörtner: Hajmeresztő / Barbara DeMarco, gyanúsított (Jászai Mari Színház, Népház)
Michel de Ghelderode: Bolondok iskolája (Maladype Társulat - Szkéné Színház)
Eugène Ionesco: Jacques vagy a behódolás / Jacqueline (Maladype Társulat)
William Shakespeare: Othello / Desdemona (Jászai Mari Színház, Népház)
Dévajságok Magyarhonban / Ésanagyasszony (Szentendrei Teátrum)
Bohumil Hrabal: Táncórák idősebbeknek / Pincérnő (Európai Reneszánsz Tisztelői Társulat)
John Osborne: Dühöngő (Fantom Csoport - Merlin Színház, Kamaraterem)
Kiss Csaba: Esti próba - Zampano és Gelsomina / A színészlány (Győri Nemzeti Színház)
Georg Büchner: Woyzeck / Marie (Budapesti Kamaraszínház-Ericsson Stúdió)
Wándza Mihály: Zőld Martzi (Junion csoport)
Friedrich Dürrenmatt: A fizikusok / Monika nővér (Pinceszínház)
Jean Genet: Négerek / Erény (Bárka Színház)
Menszátor Héresz Attila: Bangkoki punkok / Solangelia (Fantom Csoport - Merlin Kamaraterem)
George Bernard Shaw: Szent Johanna / Johanna (Győri Nemzeti Színház)
Dobay Dezső: A röpülés boldogsága (R.S.9. Stúdiószínház)
Vajdai Vilmos: Pipora – a zárt világ (Aranytíz Teátrum)
Friedrich Hölderlin: Empedoklész / Panthea (Bárka Színház)
William Shakespeare: Hamlet / Ophelia/Fortinbras (Bárka Színház)
William Shakespeare: Lear király / Cordelia, Lear lánya (Győri Nemzeti Színház)
Arthur Miller: Pillantás a hídról / Catherine (Győri Nemzeti Színház)
William Shakespeare: Sok hűhó semmiért / Beatrice (Kőszegi Várszínház)
Stanisław Wyspiański: Akropolisz / Klió Soltik síremlékéről; Heléna; Lábán felesége; Pásztor (Maladype Színház)
William Shakespeare: Szentivánéji álom / Heléna (Bárka Színház)
Peer Krisztián - Paizs Miklós (Sickratman) - Vinnai András: Keresők / Az egyik hang (TÁP Színház)
Mikszáth Kálmán - Makk Károly - Lőkös Ildikó - Lackfi János: Királyi kaland / Schramm Mária, lenhajú szász özvegyasszony (Kőszegi Várszínház)
Doug Wright: De Sade pennája / Madeleine Lederc, varrónő; Madame Royer-Collard, a doktor felesége (Bárka Színház)
William Shakespeare: A makrancos hölgy / Katalin (Kőszegi Várszínház)
Christian Lollike - Lars von Trier: Dogville / Martha (Bárka Színház)
Howard Barker: Victory (Győzelem) / Devonshire, Károly szeretője (Bárka Színház)
Szabó Borbála: A teljes tizedik évad / Kate, a férfias rendőrlány (Bárka Színház)
Carlo Goldoni: Chioggiai csetepaté / Orsetta (Orsolina), fiatal lány, Libera húga (Kőszegi Várszínház)
Ödön von Horváth: Vasárnap 16:48 / Leni, a Westben dolgozik (Bárka Színház)
Carlo Goldoni: A kávéház / Vittoria, Eugenio felesége (Kőszegi Várszínház 2013)
Antony Jay - Jonathan Lynn: Igenis, miniszterelnök úr! (Kultúrbrigád - Átrium Film-Színház 2013)
Harold Pinter: Az utolsó pohár (Vádli Alkalmi Színházi Társulás - Stúdió K 2014)
Jerry Herman - Harvey Fierstein - Jean Poiret: Az Örült Nők Kerece (Kultúrbrigád - Átrium Film-Színház 2014)
David Lindsay - Abaire: Jó emberek (Centrál Színház 2014)
Miguel de Cervantes - Parti Nagy Lajos: Don Quijote (Szkéné 2015)
Anton Pavlovics Csehov: Sirály (Kultúrbrigád 2015)
Eugène Ionesco: Makbett (Kultúrbrigád 2015)
Molnár Gusztáv: EztRád (Nézőművészeti Kft. - Szkéné 2016)
Molnár Ferenc: Egy, kettő, három (Átrium Film-Színház 2016)
John Updike - Tasnádi István: Az eastwicki boszorkányok (Játékszín 2017)

Játékfilmek
Aranymadár (1999)
Hyppolit (1999)
Chacho Rom – Az igazi cigány (1999)
Meseautó (2000)
Flakon (2001)
Emil (2001)
Ön dönt! (2002)
Jött egy busz... (2003)
Nyócker (2004)
Magamnak háttal (2005)
Üvegfal (2005)
Szőke kóla (2005)
Forgás (2005)
RECYCLed/Pro-Reo-Neo (2005)
Valami szépet (2006)
Üvegtigris 2. (2006)
Egy bolond százat csinál (2006)
Sziréna (2006)
Boldog új élet (2007)
Sínjárók (2007)
Zuhanórepülés (2007)
Poligamy (2009)
Cathrine Magánélete (kisjátékf., 2009)
Login (2013)
Fekete leves (2013)
Partizánok (kisjátékf., 2015)
Brazilok (2016)

Tévéfilmek
Folytassa, Claudia! (2003)
Gáspár (2004)
Páratlan történet (2004)
A két Bolyai – Variációk egy drámára (2006)
Fekete fehér (2006)
Egy rém rendes család Budapesten (2007)

Sorozatok
Társas játék II. évad (2013)
Válótársak (2015)

(forrás: wikipedia)